HakkımızdaORHANGAZİ’den TÜRKİYE’ye AÇILAN KAPI

Günmak Hidrolik ikinci kuşakta da kaliteden ödün vermiyor

            Orhangazi’nin köklü firmalarından birisi olan Günmak Hidrolik, küçük bir atölyede başladığı ticari yolculuğunu, bugün Türkiye’nin her köşesine ürettiği ürünleri gönderen bir firma olarak sürdürüyor. Günmak’ın gelecekteki hedefi; yeni ürünler ve seri üretim.

            Günmak Hidrolik’in kuruluşu 1971 yılına dayanıyor. O dönemde sıcak demir, oto makas tamiri ve çeşitli kaynak işlerinin yapıldığı küçük bir atölyeydi. İlerleyen zamanlarda çiftçilerden gelen talep üzerine traktör römork imalatı ve çapa makinesi imalatına başlayan Günmak, aynı dönemde traktör üzerine tasarlanan ön kepçe, bekolu kepçe ve arka kepçe üretimine de başladı.

            1980’li yıllardan itibaren aynı sektörde makineleşmeye duyulan ihtiyaca yönelen Günmak Hidrolik, üretimini tamamen traktör kepçe imalatına yönlendirdi.

Kuruluşunun yirminci yılında sektöründe gelişimini sürdüren Günmak, ön yükleyici, arka yükleyici, iş makinelerinde kullanılmak üzere çeşitli ataşmanlar ve arazi tipi forklift üretimine de yöneldi. 

            Günmak Hidrolik’in kurucusu Salih Güneri 5 Nisan 2008 tarihinde vefat edince, babalarının ustalığında kendini geliştiren çocukları mesleği devam ettirdi. İkinci kuşakta da kalitesinden ödün vermeyen Günmak, kendi pazarında gelişimini sürdürerek günümüze kadar başarıyla faaliyetini sürdürdü.

 Traktör kepçe imalatında lider konumunda olan Günmak Hidrolik, Türkiye’nin hemen her iline ürün göndermekte olup, başarısıyla Orhangazi’nin gururu olan işletmelerden birisidir.

 Günmak Hidrolik’te daha kaliteli hizmet vermeyi planlayan ikinci kuşak, gelişen teknoloji ve artan müşteri taleplerine karşı hizmet sahasını genişletme kararı aldı. Bu dönemde Orhangazi Sanayi Sitesi 2. Etap'da yeni bir fabrika inşaatının çalışmaları başlatıldı.

 Günmak Hidrolik Genel Müdürü Murat Güneri ve İmalat Müdürü Makine Mühendisi Mithat Güneri, gelecekte yeni tesislerinde yeni ürünlerle seri üretim yapmayı planladıklarını söylerken, protatip çalışması tamamlanmış olan her türlü arazi şartlarında çalışabilen traktör forkliftin seri üretimine önem vereceklerini belirtiyor.

            2005 yılında Uzel Traktör işbirliği ile seri üretim yapıp pratik kepçe olarak bilinen demonte kepçelerden 46 adet imal ederek bunları Etiyopya’ya ihraç eden Günmak Hidrolik, orta vadeli planları kapsamında ihracat rakamlarını da arttırmayı planlıyor.

            Günmak Hidrolik’in ikinci dönem yöneticileri Murat ve Mithat Güneri, firmanın büyüyerek önce Türkiye sonra dünya pazarına açılmanın yolunun kaliteli üretimden geçtiğine vurgu yaparken, Günmak Hidrolik olarak kuruluşundan bu yana korudukları kalite felsefesinden asla ödün vermeyeceklerinin altını çiziyor.

 

 

 

Destek Hattı

İSTATİSTİK

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün175
mod_vvisit_counterDün203
mod_vvisit_counterBu Hafta905
mod_vvisit_counterGeçen Hafta903
mod_vvisit_counterBu Ay175
mod_vvisit_counterGeçen Ay3928
mod_vvisit_counterToplam282449

Çevrimiçi: 2
IP'niz: 54.161.111.69
,
Bugün: 01 Temmuz 2016